Anglický jazyk A2-B1/9, 1

Probíhá: ZS 2022/2023 | Čtvrtek: 10:40-12:10, H42 Cena: 1 800,00 Kč (Zvýšená sazba 2 700,00 Kč) (Snížená sazba 1 100,00 Kč)

Cílem kurzu je vybudovat základy schopnosti komunikovat a předávat informace jednoduchým způsobem, plynule a správně. Studenti budou procvičovat základy jazyka v komunikativních aktivitách a cvičeních zaměřených na rozvoj všech jazykových dovedností (porozumění, mluvení, čtení a psaní) na úrovni A2-B1. Témata výuky odpovídají potřebám studentů při základní komunikace v cizím jazyce. Důraz bude kladen na soustavné opakování a upevňování jazykových prostředků a dovedností tak, aby se postupně budovalo sebevědomí a samostatnost při učení se jazyku.  Zvláštní pozornost bude věnována porozumění a mluvení v běžných situacích, tak aby studenti byli schopni aktivně použít procvičované jazykové prostředky. V průběhu semestru budou pravidelně zařazovány aktivity ve formátu úrovňového testu A2-B1.

OXENDEN C., LATHAM-KOENING CH. New English File – Elementary. OUP 2015. OXENDEN C., LATHAM-KOENING CH. New English File – Pre-intermediate, OUP.

• Garant: Mgr. Šárka Hastrdlová, Ph.D.
  • Lektor: Mgr. Věra Bitljanová, M.Ed.
  • Místo konání: Liberec, Budova H

1. semestr:

1. týden: Úvod. Opakování. Konsolidační cvičení.
  2. týden: Opakování konverzačních témat A2 / 1 - 8
  3. týden: 9A Before we met. Práce s textem a poslech.
  4. týden: 9A gram.- přítomné perfektum, větný přízvuk, poslech, konverzace
  5. týden: 9B I’ver read the book, I’ve seen the film. Práce s textem. Nepravidelná slovesa.
  6. týden: 9B gram. Přít. perfektum a minulý čas prostý, poslech a diskuse – knihy x filmy
  7. týden: 9 Opakovací cvičení 1-9. Test 9.
  8. týden: Hodnocení testu. Procvičování obtížných položek.
  9. týden: 1A Who is who? Informace o sobě, rodině, práci, budoucnosti , minulosti.
  10. týden: 1A Pořádek slov v otázkách, instrukce při výuce, poslech, konverzace, výslovnost
  11. týden: 1B Who knows you better? Sl. zásoba – rodina a přátelé, práce s textem
  12. týden: 1B přítomný čas prostý, poslech, výslovnost, konverzace – popis osoby
  13. týden: 1C At the Moulin Rouge, sl. zásoba – části těla, gr. – přít. čas průběhový