Úvod do digitální fotografie ZS

Kapacita tohoto kurzu je v současné chvíli naplněna. Nicméně, stále se můžete přihlásit jako náhradník.
Název: Úvod do digitální fotografie ZS
Způsob ukončení: Kolokvium
Lektor: Šimon Pikous
Garant: Ing. Petr Weinlich, Ph.D.

Kurz je určen všem (zejména začátečníkům), kteří chtějí pořizovat pěkné snímky prostřednictvím digitální fotografie. Studenti si v kurzu osvojí základní pravidla a postupy pro fotografování. Teoretická část poskytne informace o technickém vybavení a užití jednotlivých funkcí digitálního aparátu.  V praktické části si studenti osvojí kompozici, ostření, určení expozice a ovládání svého aparátu. Podrobný průběh jednotlivých seminářů se studenti dozvědí na první vyučovací hodině.

Účast v kurzu je podmíněna základní znalostí práce s PC. Student rozliší technické vybavení počítače (základní hardware – monitor, klávesnice, myš, základní jednotka) a programové vybavení počítače (software), pojmy kurzor, klik (stisk tlačítka myší), soubor, složka, podsložka, ikona, přípona, okno a ovládá práci se soubory (vytvoření, vymazání, přejmenování, kopírování, vložení).

Obsah:

• Konstrukce a funkce aparátu.
  • Expozice, barvy, ostrost, kompozice.
  • Fotografování v exteriéru.
  • Grafické úpravy a organizace fotografií v programu Zoner Photo Studio.
  • Zaměření na práci s vlastním technickým vybavením.
  • Hodnocení snímků a rozbor chyb. Diskuze nad pořízenými snímky.
  • Archivace a úprava snímků. Příprava fotografie pro tisk.

Udělení zápočtu za:

Soubor 5 (max. 10) fotografií v papírové (format A5 - A4) a digitální podobě.  Zpracované téma se hodnotí na poslední vyučovací hodině.

Termín konání: ZS 2021/2022
  • Pondělí: 09:00-12:00, HP4 (*Kurz probíhá 1x za 14 dní)
Cena: 1 300,00 Kč (Zvýšená sazba 2 200,00 Kč) (Snížená sazba 850,00 Kč)

Vícesemestrový kurz.

Účastníci kurzu musí mít na každou hodinu svůj digitální fotoaparát, nabité baterie, USB kabel pro stažení fotografií, návod k fotoaparátu.