Německý jazyk B2/konverzace s rodilou mluvčí

Probíhá: ZS 2021/2022 Cena: 1 800,00 Kč (Zvýšená sazba 2 700,00 Kč) (Snížená sazba 1 100,00 Kč)

Cílem kurzu je zlepšit schopnost studentů komunikovat, rozumět rodilému mluvčímu a zbavit je strachu z mluvení. V kurzu se budeme zabývat tématy každodenního života, která budete mít možnost vnímat i z pohledu rodilé Rakušanky. Jazyková úroveň studentů by měla být alespoň B1/B2.

Možné gramatické a lexikální obsahy mohou být doplněny podle jazykové úrovně účastníků kurzu a budou vhodně doplňovat níže uvedená témata.

• Garant: PaeDr. Irena Vlčková, Ph.D.
  • Lektor: Mag. Sandra Braun

1. semestr

1. týden: sich vorstellen und kennenlernen – „Warum deutsch?“
  2. týden: Essen + Trinken + Kulinarik
  3. týden: Essen + Trinken + Kulinarik
  4. týden: Sport und Freizeit
  5. týden: DACH(L) - Landeskunde
  6. týden: SPRICHWÖRTER und Redewendungen in D, A und CH (=> Deutsche Sprachvarietäten)
  7. týden: Geschichte und Politik
  8. týden: Reisen, Urlaub, andere Länder
  9. týden: Reisen, Urlaub, andere Länder
  10. týden: Aktuelle ZEITUNGSARTIKEL vorstellen und besprechen
  11. týden: Bücher und Literatur / Film und Fernsehen (Kunst und Kultur)
  12. týden: Bräuche und Feste (Weihnachten)
  13. týden: Bräuche und Feste (Silvester und Neujahr)
  14. týden: Abschlussstunde inkl. Kurzpräsentation zu einem selbstgewählten Thema

2. semestr

(rozšíření a prohloubení témat 1. semestru + témata na přání studujících)

Porozumění hlavnímu obsahu komplexních textů o konkrétních a abstraktních tématech (novinové zprávy, televizní pořady, tematické texty), uspořádání odborné diskuse o své vlastní speciální oblasti, vysvětlení pohledu na aktuální otázky a uvádění výhod a nevýhod různých možností, vedení kontroverzní diskuse, přednášení a prezentování.