Aktivní život jako klíč k pohodě

Projekt "Aktivní život jako klíč k pohodě" je realizován v rámci programu Erasmus +, malá partnerství ve vzdělávání dospělých.

Zahájení projektu: 1.4.2022

Ukončení projektu: 1.3.2024

Koordinátor: Fundacja PCKK Edukacja i Rozwój (Jelení Hora - Polsko)

Partner: Technická univerzita v Liberci, Univerzita třetího věku TUL

Cíl projektu: Sociální a digitální inkluze lidí ve věku 60+

Cílová skupina: Studující Univerzity třetího věku TUL, lidé ve věku 60+

Popis projektu: Projekt se zaměřuje na rozšíření intelektuálních, pohybových a kulturních aktivit v nabídce Univerzity třetího věku TUL pro osoby ve věku 60+. Součástí projektu budou také 4 projektová setkání seniorů s polskými partnery a výměna zkušeností mezi oběma institucemi.

Foto - Aktivní život jako klíč k pohoděFoto - Aktivní život jako klíč k pohodě

 

Fotogalerie:


JUKEBOX - představení Naivního divadla v Liberci pro U3V TUL

Díky účasti v projektu "Aktivní život jako klíč k pohodě" jsme mohli s 50 posluchači kurzů Univerzity třetího věku TUL dorazit na specilání představení s názvem JUKEBOX, které bylo určeno pouze pro nás...


Vyrob si svou loutku - Naivní divadlo v Liberci

Výtvarný ateliér, nebo chcete-li truhlárna Naivního divadla, je prostor sám o sobě magický. A když v něm zrovna čaruje scénograf Kamil Bělohlávek, mohou se dít i zázraky! Pod jeho vedením si děti vybraly z nepřeberného množství dřevěných dílků a součástek a z nich pak sestaví loutku či hračku svého srdce. Bude to rytíř? Anebo dinosaurus? Výtvarník Kamil Bělohlávek je spoluzakladatel královehradeckého divadla DNO, kde působil i jako herec a muzikant. Na DAMU byl studentem prof. Petra Matáska. Současně je spjat hlavně s divadlem DRAK a Naivním divadlem, kde je šéfem výpravy.


Liberecké mezinárodní setkání

V Liberci se v termínu 13. -15. 9. 2023 konalo třetí mezinárodní setkání studujících Univerzitu třetího věku TUL s kolegy z Polska, kteří se zapojili se česko-polského projektu "Aktivní život jako klíč k pohodě".


Bezpečnost na internetu, tvorba silného hesla

Lektor Martin Zicha připravil v rámci projektu další zajímavou přednášku....


Aktivně stárnout? Ale proč a jak?

3. 4. 2023 proběhla další jednorázová přednáška, tentokrát s panem doktorem Oldřichem Čepelkou.


Procházka zákulisím Naivního divadla v Liberci 22. 3. 2023

Během procházky divadelním zákulisím jsme společně s průvodcem nahlédli do míst, kam se diváci běžně nedostanou. Dozvěděli jsme se více o historii divadla, dostali jsme se na jeviště mezi kulisy právě odehrané pohádky, nahlédli do skladu kulis a také do hereckých šaten s truhlárnou, kde vznikají dekorace k inscenacím. Navštívili jsme také komorní hrací prostor Studia. K hlavním lákadlům prohlídky patřila bezesporu návštěva expozice loutek z divadelního archívu a následné předvedení základních typů loutek (maňásek, marioneta, javajka a manekýn) v prostorách divadelního klubu.


Beseda se Zuzanou Hubeňákovou

Zuzana Hubeňáková je spisovatelka žijící v Liberci. Je to veselá a usměvavá mladá žena se dvěma holčičkami, jedním mužem, jedním psem a jedním papouškem . A co nám o sobě napsala? Zuzana Hubeňáková kdysi omylem utrpěla ekonomické vzdělávání, kde se naučila počítat a spočítala si tedy, že jejím pravým posláním je psaní veselých textů. Přes blogy, kde se jí hned po pár měsících podařilo získat první cenu za psaní, se dostala k práci reportérky pro Magazín MF Dnes a fejetonistky pro Ona Dnes. Vyšlo jí 7 knížek, z nichž jedna zaujala producentku TV Nova natolik, že jí nabídla místo scénáristky. Momentálně tedy píše nejen pro noviny a knihy, ale i pro soutěž Na lovu.


Workshop 3D tisku

Workshop 3D tisku v laboratoři TUlab


Zdravá napřímená záda metodou Akrální koaktivační terapie II.

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. s účastnicemi kurzu


Den zdraví

Při příležitosti Světového dne diabetu byla ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem připravena akce pod názvem Den zdraví. Bylo provedeno - měření cholesterolu v krvi - měření cukru v krvi - měření krevního tlaku - analýza těla na přístroji In-Body ( hmotnost, BMI, množství svalové tkáně, tukové tkáně, vody v těle...) K dispozici byla konzultace s odborníkem a zdravotně výchovné materiály.


Zdravá napřímená záda metodou Akrální koaktivační terapie III.

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. na přednášce a následném cvičení.


Posilování seniorů

V rámci projektu jsme otevřeli kurz Posilování seniorů :).


Mezinárodní setkání v Jelení Hoře 12. -14. 10. 2022

V Jelení Hoře se konalo první mezinárodní setkání studujících Univerzitu třetího věku TUL s kolegy z Polska, kteří se zapojili se česko-polského projektu "Aktivní život jako klíč k pohodě". https://photos.app.goo.gl/i84a6HBFQeVV851b6


Prevence je zábavnější než demence!

V rámci česko-polského projektu "Aktivní život jako klíč k pohodě" jsme ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem uspořádali akci pod názvem: Prevence je zábavnější než demence Hravou formou jste mohli získat informace o prevenci poruch paměti a vybrat si z nabídky zdravotně výchovných materiálů nejen na toto téma. (Akce byla pořádána při příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby - 21. 9.)


Zdravá napřímená záda metodou Akrální koaktivační terapie

PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. s posluchači


Kurz focení chytrým telefonem

Lektor Martin Zicha a posluchači kurzu